Епіфаній зробив заяву щодо розколу ПЦУ


Розколу в Православній церкві України немає і не буде. Таку заяву зробив предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній у Маріуполі. Там перебуває з першим архіпастирським візитом, повідомляє прес-служба Київської митрополії ПЦУ, – пише Gazeta.ua.
Об этом сообщает ftfsite.in.ua со ссылкой на СМИ.

“Розколу в Української православної церкви немає і не буде. Кожен ієрарх має певні думки, але ми повинні спільно будувати майбутнє в єдиній помісній Українській православній церкві”, – цитує прес-служба митрополії предстоятеля ПЦУ.

Відповідаючи на додаткові питання щодо останніх публічних заяв почесного патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, митрополит Епіфаній зазначив, що в ПЦУ високо шанують патріарха, однак важко погодитися з його окремими висловлюваннями.

“Ми поважаємо святійшого патріарха Філарета, але не підтримуємо думки, які він висловив останніми днями”, – додав предстоятель ПЦУ.

На нинішньому етапі ПЦУ, перш за все, потрібно рухатися вперед і розвивати майбутнє.

“У подальшому будемо розвивати нашу Церкву і йти до визнання нас з боку інших помісних церков. Перед нами стоїть багато завдань, які повинні втілювати в життя як визнана Церква”, – зазначив митрополит. – Всі повинні чітко зрозуміти, що до початку Об’єднавчого собору такі структури, як Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква, були розпущені”.

Зараз, фактично, і юридично, в Україні не існує таких структур. Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква об’єдналися, і ці колишні структури увійшли в єдину Церкву, виконавши свою історичну місію.

“Всі прагнули до визнання Української церкви і змогли отримати Синодальний Томос, який навіки стверджує той факт, що ми є єдиною Помісною православною церквою”, – резюмував митрополит Київський і всієї України Епіфаній.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/епіфаній-зробив-заяву-щодо-розколу-пц/”

ТОП новости

Вход